Mis on ViscoPlus?

ViscoPlus on Saksa firma Biomedical'i toodetud hüaluroonhapet sisaldav preparaat, mida kasutatakse osteoartriidi ravis ning millel on viskoelastsed omadused. Antud ravimit manustatakse süstena haigesse liigesesse, mille tagajärjel paraneb liigesliikuvus ning valu väheneb oluliselt. Enamasti hakkab ViscoPlus toimima ca nädala möödudes, kuid on patsiente, kellel leevenev valu juba paar päeva pärast süste tegemist.

ViscoPlus’il on kaks erinevat toodet, ViscoPlus 1% ning ViscoPlus Gel 2,5%. Mõlemad tooted leevendavad osteoartriidi sümptomeid, kuid Viscoplus Gel 2,5% puhul on võimalik sama raviefekt saavutada vaid ühe süstiga - samas kui suurte liigeste puhul (põlv, puus) on ViscoPlus 1% raviprotseduuri parima tulemuse saavutamiseks vaja korrata vähemalt 3 korda (ca nädalaste vahedega).

ViscoPlus Gel

ViscoPlus One

Süstide arv 1 3-5
Mõju kestvus ~6 kuud ~6 kuud
Hüaluroonhappe kontsentratsioon Suurem - 2,5%, maht 3ml (hüaluroonhappe sisaldus 75mg) Väiksem - 1%, maht 2ml (hüaluroonhappe sisaldus 20mg)
Kasutuspiirkond Põlve- ning puusaliiges Kõik liigesed, s.h väiksemad liigesed

Mis on naatrium-hüaluronaat?

Hüaluroonhape on liigesvedeliku ja -kõhre loomulik koostisosa, mis toimib liigeses määrde ning amortisaatorina. Nimetatud hape aitab vähendada valu ja säilitada liigese normaalset vedelikutasakaalu ning funktsionaalsust.

Kuidas ViscoPlus toimib?

Osteoartroos on seotud liigesvedeliku viskoossuse vähenemisega, mis suurendab liigese mehaanilist koormust ning põhjustab liigeskõhre õhenemist. Ravi olemus seisneb aga selles, et liigesvedelikku asendadakse väga elastsoviskoosse vedelikuga, mille omadused sarnanevad normaalse liigesvedelikuga. Mitmed uuringud on näidanud, et antud preparaadi manustamisega liigesesse väheneb valu märkimisväärselt ning funktsionaalsus paraneb oluliselt.

Protseduurikirjeldus

ViscoPlus’i süstitakse kahjustunud liigesesse arsti poolt. Antud protseduur on väga lihtne, kestab vaid paar minutit ning pärast on võimalik kohe koju minna ning jätkata oma igapäeva tegevustega. Süstimise koht töödeldakse antiseptilise vahendiga. Vastavat kohta tuimestatakse ning erijuhtudel eemaldatakse vajadusel korral liigesest sinna kogunenud vedelik. Seejärel teeb arst süsti ViscoPlus ravimiga.

Lisainformatsioon

Link tootja BioMedical kodulehele.